• Starostlivosť o vtáčiky v zime

• Zima je radostné obdobie pre všetky deti. Tešia sa na sneh a poriadnu sánkovačku. Lenže netreba zabúdať aj na zvieratká žijúce vo voľnej prírode. Ako každý rok, tak aj tento sme si zhotovili so žiakmi nové búdky pre vtáčiky, aby sme ich počas zimy mohli potešiť krmivom a spríjemnili im život v zimnej prírode. Búdky sme spoločne upevnili na stromy a deti mali neskutočnú radosť.

Autor: Mgr. Kornélia Maniková

• Povesť o Ľubovnianskom hrade

• V mesiaci november žiaci našej školy čítali v rámci rozvíjania čitateľskej gramotnosti Povesť o Ľubovnianskom hrade. Spolu s triednymi učiteľmi pracovali s písaným textom a dotvárali svoje poznatky aj výtvarným stvárnením hradu. Keďže hrad leží v blízkosti ich domov, je dobré priblížiť im základné informácie o hrade, ktoré v nich pestujú pozitívny vzťah k blízkemu okoliu, rodnému kraju, poznávajú históriu a aj tradície a tým prispievajú k svojmu osobnostnému rastu. Žiaci prvých ročníkov, ktorí sa ešte len učia čítať, nakreslili podobu Ľubovnianskeho hradu tak, ako ho vidia z okna svojho domu. Vzniklo tak veľa krásnych kresieb nášho Ľubovnianskeho hradu. Ďakujem za spoluprácu všetkým triednym učiteľom.

Autor: Mgr. Zuzana Komanová

• Záložka do knihy

•  V mesiaci september a október 2023 žiaci našej školy intenzívne pracovali na vytvorení záložiek do knihy v spolupráci s učiteľmi výtvarnej výchovy. Vytvorili veľmi pekné záložky do knihy, ktoré boli vystavené na nástenke v triede. Tieto záložky môžu byť použité v školských učebniciach, v knihách, ktoré žiaci čítajú počas hodín literatúry alebo použité ako darček pre niektorého člena rodiny. Žiaci pri vytváraní záložiek do knihy použili svoju fantáziu a mohli každú stranu záložky vyfarbiť iným motívom. Ďakujem za spoluprácu učiteľom výtvarnej výchovy.

Autor: Mgr. Zuzana Komanová

• Snehová vločka

• Vidím padať prvú vločku,
            skočila mi na čiapočku.
            Druhá vločka, to som rád,
            pribudla mi na kabát.
            Tretia celá v bielom tričku,
            vletela mi na čižmičku.
            Počuj, sniežik, už to stačí!
            Už je zo mňa snehuliačik.

Žiaci I.A si skrášlili svoju triedu snehovými vločkami, ktoré si zhotovili trhaním papiera. Každá vločka sa usmieva a prváci jej recitovali báseň, ktorú sa naučili pri vyrábaní vločiek.

Autor : Mgr. Monika Krajger, Terézia Pompová

• Vianočný futbalový turnaj

• Dňa 20. 12. 2023 sa na elokovanom pracovisku ZŠ Podsadek uskutočnil vianočný futbalový turnaj. Turnaja sa zúčastnili  tri družstvá a to ZŠ Podsadek, ZŠ Lomnička a ŠZŠ sv. Klementa Hofbauera v Podolínci. Hralo sa systémom každý s každým a chlapci predviedli svoje futbalové schopnosti. Po napínavých zápasoch sa nám podarilo  turnaj vyhrať. Na druhom mieste skončila ŠZŠ v Podolínci a na treťom skončila ZŠ Lomnička. Našu základnú školu reprezentovali Jozef Jeleň, Kevin Jeleň, Nikolas Kotlár, Dávid Čureja, Alexander Červeňák a Miroslav Dunka.

Autor: Mgr. Daniel Senko

• Vianočný stromček

• Svieť nám stromček jagavý,

už sme všetci zvedaví,

čí je ten darček a čo je v ňom,

cingi – lingi – cingi – lingi - bom.

Aj naši prváci sa už veľmi tešia na Vianoce, preto si v triede vyzdobili vianočný stromček, zaspievali koledy a prezradili svoje vianočné priania.

Autor : Mgr. Monika Krajger, Terézia Pompová

• Mikulášsky stolnotenisový turnaj

• Dňa 06. 12. 2023 sa na elokovanom pracovisku ZŠ Podsadek uskutočnil Mikulášsky stolnotenisový turnaj. Turnaja sa zúčastnilo spolu 13  žiakov, 6 žiakov zo základnej školy a 7 žiakov zo špeciálnych tried. Hralo sa množstvo vyrovnaných zápasov, kde chlapci ukázali svoje výborné stolnotenisové výkony. V polovici turnaja ich navštívil aj samotný Mikuláš, ktorý im priniesol sladkú odmenu. Turnaj sa podarilo vyhrať Jozefovi Jeleňovi, na druhom mieste skončil Patrik Bíly a tretie miesto sa ušlo Petrovi Dunkovi.

Autor: Mgr. Daniel Senko